O Netichu

Jsme nestátní nezisková organizace. Pomáháme lidem s tinnitem, šíříme osvětu o tinnitu a spolupracujeme s lékaři.

Naše cíle

1. Pomoc lidem s tinnitem

Tinnitus má podle nejnovější studie každý sedmý Evropan. Bohužel neexistuje univerzální léčebná metoda, a proto se lékaři primárně zaměřují na vyloučení organických změn.

U většiny případů se jedná o tzv. idiopatický tinnitus, tj. bez zjevné příčiny. Člověk následně vyžaduje velké množství informací, aby nové situaci porozuměl. Z vlastní zkušenosti ale víme, že informace není snadné získat a lékaři je mnohdy z kapacitních důvodů neposkytují.

Našim cílem je tuto situaci změnit:

2. Šíření osvěty o tinnitu

Tinnitus se může týkat kohokoliv a víme, že prevence hraje hlavní roli. Chceme, aby zpráva kterou předáváme do světa byla všem srozumitelná, a proto šíříme tři jednoduchá pravidla:

  1. Tinnitus způsobený hlukem řešte co nejdříve návštěvou ORL ambulance.
  2. Jednou z nejčastějších příčin, které lze zároveň předcházet je hluk.
  3. Příčin tinnnitu je mnoho, a proto neexistuje univerzální léčebná metoda.

3. Spolupráce s lékaři

Chceme být lékařům nápomocni, abychom společnými silami dokázali člověku s tinnitem pomoci i tam, kde současné vědecké poznání nestačí.

Jsme v kontaktu s předními českými odborníky na tinnitus a asociacemi.

Psáli o nás

Kdo jsme?

Filip

ředitel, zakladatel
filip.rojik@neticho.cz

Neziskovou organizaci Neticho založil v únoru 2023, jako reakci na setkání s lidmi s tinnitem, které spojovalo doporučení od lékařů: „Na to si zvykněte.“ Jeho cílem je situaci změnit a rozšířit o tinnitu povědomí.

S tinnitem má osobní zkušenost přes deset let.

Žaneta

koordinační manažer
zaneta.sadilova@neticho.cz

Žaneta má na starosti projekt podpůrných skupin. V roce 2021 založila projekt Tinnitus terapie a od dubna 2023 spolupracuje s Netichem. Jejím snem je vybudování specializované kliniky.

S tinnitem má osobní zkušenost přes čtyři roky.

Projekt byl oficiálně založen únoru 2023 a postupně se k němu připojují další dobrovolníci a odborníci. Pokud máte zájem se také zapojit, ozvěte se nám!

Podpořte nás

Bez vás bychom to nezvládli! Neticho vytváříme ve svém volném čase a financování jsme z vlastních zdrojů a příspěvků drobných dárců.

Pokud Vám naše činnost dává smysl, můžete nás podpořit na Darujme.cz nebo Benevity. Možné je přispět i přímo na účet 2302476900/2010. Děkujeme!